Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Yalçındağ, “Sakatat fiyatları et fiyatlarını geçti”

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yalçındağ, “Sakatat fiyatları et fiyatlarını geçti”

Yalçındağ, “Sakatat fiyatları et fiyatlarını geçti”

Etin karkas olarak ithal edilmesiyle birlikte az bulunan ve bu nedenden dolayı da kıymete binen sakatat, bir zamanlar atılırken şimdi ise fiyatı etin fiyatını geçmiş durumda. Özellikle sakatatın karaborsaya düştüğünü söyleyen kokoreççiler çok dertli.

İstanbul İşkembe Çorbacıları ve Sakatatçılar Kokoreççiler ve Tavuk Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Fevzi Uluceviz, et ithal edildiği için özellikle sakatat fiyatlarının çok yükseldiği şeklinde ki açıklamasını değerlendiren Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, doğru bir tespit olduğunu söyledi. Son yıllarda sakatat fiyatlarının et fiyatlarını geçtiğini ifade eden Yalçındağ, “Gitsin artık ciğerde ithal etsinler” şeklinde açıklamada bulundu.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, “Karkas ithalatı yapıyorsunuz. O zaman sakatatı orada kalıyor. Bu sebepten dolayı piyasada ki eksikliği de tüketiciye bir şekilde yansıyor.

Daha önce ülkemizde sakatat fiyatı hiç bu kadar olmamıştı. Şuan ki fiyatı etin fiyatından daha pahalı durumda. Yakında gidip ciğer de ithal etsinler artık.

Her ay Merkez Bankasını el birliğiyle kurtarıyoruz. Bir ay ciğer oluyor, bir ay patlıcan oluyor, başka bir ay biber oluyor, et oluyor derken el birliğiyle her ay Merkez Bankasını kurtarıyoruz. “dedi.

Kokoreççiler ise sakatatın artık karaborsaya düştüğünü ve bu nedenden dolayı hem bulamadıklarını, bulsalar dahi çok pahalı olduğunu söylediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız