Ulusal Hayvancılık Ekonomisi Kongresi 27-30 Nisanda Antalya’da Yapılacak - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ulusal Hayvancılık Ekonomisi Kongresi 27-30 Nisanda Antalya’da Yapılacak

Ulusal Hayvancılık Ekonomisi Kongresi 27-30 Nisanda Antalya’da Yapılacak

27-30 Ekim 2016’da yapılması planlanan ancak ülkemizde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle ertelenen II. Ulusal Havancılık Ekonomisi Kongresi 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak

Kongre Başkanı Prof. Dr. Engin Sakarya imzasıyla yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı. “II. Ulusal Hayvancılık Ekonomisi” Kongresi Kafkas Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakülteleri Hayvan Sağlığı Ekonomisi ve İşletmeciliği Anabilim Dalları’nın ortak organizasyonu ile Antalya’da 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Kongre kapsamında; akademisyenler ve araştırıcılar tarafından sunulacak sözlü ve poster bildiriler ile hayvancılıkta üretim alt sektörleri itibariyle mevcut durum ve sorunların tartışılacağı, güncel bilgiler ile geleceğe dönük çözüm önerilerinin paylaşılacağı oturumların yer alması planlanmaktadır.

Hayvancılığa yönelik ekonomik ve sosyal politikalarda verimlilik, izlenebilirlik ve sürdürülebilirliğin sağlanması yanı sıra sektörel rekabet gücünün artırılması da temel hedef olarak ele alınmalıdır. Bu kapsamda, hayvancılığın gelişimini sekteye uğratacak tehdit ve risklerin önlenmesinde etkin şekilde tedbirler almak, yeni fırsatlar yaratmak ve stratejiler belirlemek önemli görülmektedir.

Türkiye hayvancılık sektörünün üretimden tüketime kadar tüm yönleriyle ele alınacağı kongremiz geniş katılımlı ve sektörel etkileri yönünden faydalı bir organizasyon olacaktır.

Türkiye’de hayvancılık politikaları, hayvancılık işletme ekonomisi, hayvansal üretim ve planlama, hayvan sağlığı ekonomisi, hayvancılık üretim alt sektörlerine ilişkin analizler, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, kanatlı ekonomisi, arıcılık ve su ürünleri, AB-Türkiye hayvancılığı, hayvancılığa dayalı sanayi işletmeciliği, hayvansal ürünler pazarlaması ve üretici örgütlenmesi, sürü yönetimi ve klinik işletmeciliği, sürdürülebilir hayvancılık ve kırsal ekonomik kalkınma gibi ana başlıklardaki bilimsel çalışmaların yer alacağı kongremizde siz değerli bilim insanlarını ve sektör paydaşlarını aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyarız.”

KONGRE DİLİ

Kongre dili Türkçe’dir. Kongreye katılacak yabancılar, sunumlarını İngilizce olarak yapacaklardır.

KONGRE ANA KONULARI: Hayvancılık Politikaları, Hayvancılık Sigortacılığı, Hayvancılık İşletme Ekonomisi, Hayvansal Üretim ve Planlama, Hayvan Sağlığı Ekonomisi, Hayvancılık Üretim Alt Sektörlerine İlişkin Analizler, Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvancılık, Kırmızı Et Sanayi, Süt Sanayi, Kanatlı Ekonomisi, Arıcılık ve Su Ürünleri, AB-Türkiye Hayvancılığı, Hayvancılığa Dayalı Sanayi İşletmeciliği, Hayvansal Ürünler Pazarlaması ve Üretici Örgütlenmesi, Sürü Yönetimi ve Klinik İşletmeciliği, Sürdürülebilir Hayvancılık ve Kırsal Ekonomik Kalkınma

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız