TİD Personeli Çiftçilerin Sorunlarına Çözüm Buluyor - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TİD Personeli Çiftçilerin Sorunlarına Çözüm Buluyor

TİD Personeli Çiftçilerin Sorunlarına Çözüm Buluyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra teşkilatında yer alan İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinin daha verimli ve etkin bir çalışma yürütebilmesi amacıyla 2016 yılında “Tarımsal İşletme Danışmanı” ( TİD) modelini başlattı.

Bu kapsamda Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli TİD personeli işletmeleri ziyaret ederek çiftçilerin sorunlarını yerinde tespit ederek çözüm buluyor.

Konu hakkında Giresun İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bakanlığımızın taşra teşkilatında yer alan İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinin daha verimli ve etkin bir çalışma yürütebilmesi amacıyla 2016 yılında “Tarımsal İşletme Danışmanı (TİD)” olarak ifade edilen işletme bazlı çalışma modeline geçilmiştir.

İşletme bazlı bu modelle nisan ayı içerisinde Giresun ili genelindeki köy ve mahallelerde TİD personelleri tarafından bin 575 işletme ziyaret edilmiştir. Personellerimiz işletmeleri değişik zaman aralıklarında düzenli olarak ziyaret ederek, sorunları yerinde görüp bilgi aktarımında bulunmaktadır. Ayrıca çiftçilerimizde ihtiyaç halinde işletme danışmanlarını hem telefonla hem de bizzat iş yerine gelerek görüşme sağlayabilmektedir. İşletmeler ziyaret edilmeden önce çiftçilerimize toplu mesaj hattı ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Ziyaretlerde, çiftçilerimizin tarım ve hayvancılık konularında soruları cevaplandırılmış özellikle “tarımsal desteklemeler, hayvan hastalıklarından korunmada aşılamanın önemi, buzağıların bakım-beslenmesi ve sağlığı, veri güncelleme, fındıkta gübreleme ve son yıllarda ilimizde artan fındıkta külleme hastalığı” hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Tarımsal konularda afiş, broşür ve çiftçi mektupları dağıtılmıştır. TİD çalışmalarıyla çiftçilerin günün her saati mühendis, veteriner hekim ve teknisyenlere ulaşımı sağlanarak tarımsal işletmelerin üretim değerini ve gelirlerini artırmak amaçlanmaktadır. İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimizce bu çalışmalara yıl boyunca devam edilecektir.”ifadeleri yer aldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız