Tekirdağ’da meralar gözlem altında - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tekirdağ’da meralar gözlem altında

Tekirdağ’da meralar gözlem altında

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Malkara ilçesinde ki meralarda incelemeler yaparak, meraların besiciler için uygunluğu araştırıldı ve olası sıkıntılarla ilgili olarak çözüm önerilerinde bulunuldu.

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca ve Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı’ nın katılımıyla, Malkara İlçesi Sarnıç Mahallesinde meraların son durumu hakkında inceleme yapmak amacıyla teknik gezi düzenlendi.

Sarnıç Mahallesi Muhtarı Şaban Aytaç ve mahalle sakinlerinden mahalle hayvancılığı hakkında bilgi alındı. Üreticilerimizin sorunları dinlenerek olası çözüm önerilerinde bulunuldu.

Tarımsal Destekler ve Hayvancılığın önemi hakkında bilgi verildi. Daha sonra mahalleye tahsisli mera parsellerinde hava şartlarının el verdiği ölçüde gezildi. Malkara ilçesinin genel problemi olan karaçalıya burada da rastlandı. Hayvanların meralardan azami seviyede yararlanabilmesi açısından Sarnıç merasında karaçalı ile mücadele edilmesinin önemli olduğu vurgulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız