Tarım Kredi’den Türkiye’de Bir İlk - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tarım Kredi’den Türkiye’de Bir İlk

Tarım Kredi’den Türkiye’de Bir İlk

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği arasında ‘Elektronik İpotek Tesisi ve Terkini’ protokolü imzalandı.

Teknolojik yenilikleri proje ve faaliyetlerinde etkin şekilde kullanmayı amaçlayan Tarım Kredi Kooperatifleri, bir ilke imza attı. Proje kapsamında Tarım Kredi ortağı kredi kullanırken teminat nedeniyle artık Tapu Müdürlüklerine gitmeyecek. Türkiye’de bir ilk olan projeyle, hem ipotek tesis hem de terkin işlemleri tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek. Böylece Tarım Kredi ortağı çiftçiler için hiçbir zaman kaybı olmadan ve beklemeksizin ipotek tesis edilebilecek ya da kaldırılabilecek. Ayrıca on-line yapılacak ipotek işlemleri ile kooperatif personelinin iş yükü de hafifleyecek.

‘Elektronik İpotek Tesisi ve Terkini Protokolü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza töreninde, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Güngör ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal tarafından imzalandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız