SOYBİS İmza Aşamasına Geldi - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SOYBİS İmza Aşamasına Geldi

SOYBİS İmza Aşamasına Geldi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü ( HAYGEM) ’DE Koyun keçi türü hayvanlarda Soy kütüğü ve Ön soy kütüğü sisteminin ( SOYBİS ) yürütülmesine ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi.

Konu hakkında Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB ) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Koyun keçi türü hayvanlarda Soy kütüğü ve Ön soy kütüğü sisteminin yürütülmesine ilişkin Hayvancılık Genel Müdürlüğü (HAYGEM) ve Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) arasında düzenlenen protokol esaslarının belirlenmesine yönelik toplantı 13 Ocak 2017 tarihinde HAYGEM toplantı salonunda gerçekleştirildi.

HAYGEM Genel Müdür Vekili Osman Uzun’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Özcan, Islah Geliştirme Daire Başkanı Dr. Bekir Ankaralı, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Daire Başkanı Salih Çelik ile Islah Geliştirme Daire Başkanlığından Zooteknist Ziraat Mühendisleri Ali Rıza Akıncı ve Adem Bölükbaşı katılırken, TÜDKİYEB’i temsilen de Genel Başkan Nihat Çelik, Genel Sekreter Vekili Vedat Koç ile Teknik İşler Müdür Vekili İrfan Gündoğdu iştirak ettiler. Toplantıda sistemin yazılımını gerçekleştiren Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personeli Ender Yıldız da hazır bulundu.

Toplantıda; SOYBİS’in başlangıcından bugün gelinen durum hakkında bilgiler verilirken, protokol taslağı üzerinde çeşitli değerlendirmelerde bulunuldu ve son düzelmeler yapılarak imza aşamasına getirildi. Protokolün imzalanmasından sonra ise SOYBİS’in resmen yürürlüğe gireceği ve akabinde uygulama talimatı yayınlanacağı belirtildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız