Şeker Piliç ’in satışı düştü. Alıcı çıkmayınca ikinci kez satış düştü

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şeker Piliç’in satışı düştü

Şeker Piliç’in satışı düştü

Kanatlı sektörünün önemli firmalarından biri olan ve iflas eden Şeker Piliç’e alıcı çıkmadı. İlk satışa geçen ay çıkarılan firmanın bugün yapılan ikinci satışında da alıcı çıkmayınca satış düştü.

Kıymet takdirinin 2 yıl geçerli olması nedeniyle yeni çıkılacak satış ilanında fiyat konusunda değişiklik beklenmiyor. Ancak satışa çıkarılan leasingli malların sahibi bankaların bu malları satıştan çekmesi durumunda fiyatta değişiklik olabileceği belirtilirken, yeniden satışın en erken 2018 Ocak-Şubat ayı içinde olabileceği bildirildi.

15 Şubat 2015 tarihinde Bandırma 2’nci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iflas kararı verilen Şeker Piliç A.Ş.’nin, 53 bin metrekare alana sahip kesimhane ve fabrikası icra yoluyla satışa çıkarıldı. Ancak taşınmaz için 2’inci satışta da alıcı çıkmadı.

Bandırma 1. İcra Dairesi’nce 30 milyon 231 bin 174 lira muhammen bedel belirlenen fabrika, 15 milyon 995 bin liradan açık artırmaya çıkarıldı. İhaleye katılım olmaması nedeniyle satış, ilk olarak 27 Kasım tarihine ertelendi. 27 Kasım’da da taşınmaz için alıcı çıkmaması üzerine satış düştü. Mezat salonundaki ihaleyi ise alacağı bulunan işçiler merakla takip etti. Şeker Piliç’in iflasının ardından burada görev yapan bin 500 işçinin, toplamda 17 milyon lira olan alacağının yüzde 45’i ödendi. Fabrikanın satışının gerçekleşmesi halinde, yaklaşık 9 milyon lira olan banka ipotekleri, 3 milyon lira civarında olan leasing malları ve masraflar düşüldükten sonra kalan miktarın, alacaklılar arasında ilk sırada bulunan işçilere verileceği bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız