Satılmayan Kurbanlıklar Et Süt Kurumuna - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Satılmayan Kurbanlıklar Et Süt Kurumuna

Satılmayan Kurbanlıklar Et Süt Kurumuna

Akkaraman-koyun-ırkı
ettavukpiyasasi.com

Et ve Süt Kurumu Elde Kalan Kurbanlıkları Satın Alacak. Ancak alım şartları ve fiyat açıklanmadığı için hayvan sahipleri bu duruma temkinli yaklaşıyor

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Kurban Bayramında satılamayan kurbanlıkları besicilerden satın alacağını açıkladı. Besiciler Kurban bayramına kadar hayvan pazarlarında satamadıkları küçükbaş veya büyükbaş hayvanlarını Et ve Süt Kurumuna satabilecekler. Alım fiyatlarını bayramın ikinci günü açıklayacaklarını belirten Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral üreticilerin, ellerinde kalan kurbanlıklarını zarar etmeyecekleri, makul fiyatlarla ESK kombinalarına satabileceklerinin altını çizdi.

Tüm Et ve Süt Kurumu Kombinalarında canlı hayvan alımlarının yapılacağını belirten Genel Müdür Piral, “Yetiştiricilerimizin ellerinde kalan hayvanlarını değerinin altında satmalarını, geri dönüş sürecindeki maliyetler konusunda sıkıntı yaşamalarını engellemeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu olarak elde kalan kurbanlıkları fiziksel ve hayvan hastalıkları açısından muayenelerini yaparak satın alacağız. Besicilerimiz, kurban bayramı dolayısıyla kurban pazarlarına getirdiği ancak satamadığı hayvanlarını, kurumumuza ait tüm kombinalara başvurarak satabilecekler.” şeklinde konuştu.

Et ve Süt Kurumu, alım fiyatlarını ve alım şartlarını Kurban Bayramının ikinci günü açıklayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız