Ruhsatlı Hayvan Pazarı İçin Kazma Vuruldu - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ruhsatlı Hayvan Pazarı İçin Kazma Vuruldu

Ruhsatlı Hayvan Pazarı İçin Kazma Vuruldu

Ardahan Kars Artvin Kalkınma (AKAK) Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında Kars’ın Selim İlçesi Hayvan Pazarı Rehabilitasyonu ve Sarıkamış İlçesi Hayvan Pazarı yapımına başlandı.

05/02/2018 tarihinde tamamlanması beklenen hayvan pazarlarından Selim İlçesine yapılacak olan 878 Büyükbaş + 384 Küçükbaş hayvan kapasiteli olup, Sarıkamış İlçesine yapılacak olan ise 710 Büyükbaş + 150 Küçükbaş hayvan kapasitesine sahip olacaktır.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün: “2015 yılı TUİK verilerine göre büyükbaş hayvan varlığında Ülke sıralamasında ilk 5’te olan İlimize yönelik yapılan bu iki tesisin hayvancılığımızın gelişmesinde önemli olacağını düşünüyorum. Bu şekilde hayvan alım-satımda çevre illere komşu olan bu iki İlçemize hayvan alımı için gelen üreticiler daha uygun bir ortamla karşılanacaktır. Sarıkamış İlçemize yapılacak olan ruhsatlı hayvan pazarı için ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı.

Bu pazarın açık ve yarı açık padokları, kapalı ahırı, idari binaları, kafeteryaları, mescitleri, karantina ahırları, yem depoları, dezenfeksiyon üniteleri, kantar bölmeleri, yükleme ve indirme rampaları, yaya hayvan ve kamyon geçişleri bulunmaktadır. Ayrıca Selim İlçesinde hali hazırda bulunan hayvan pazarının rehabilitasyonu yapılarak daha modern bir hal alıp hizmet vermesi sağlanacaktır” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız