Rize’de Su Ürünleri Avcılığı Masaya Yatırıldı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Rize’de Su Ürünleri Avcılığı Masaya Yatırıldı

Rize’de Su Ürünleri Avcılığı Masaya Yatırıldı

Rize’de su ürünleri avcılığının durumu, potansiyeli ve sorunları hakkında görüşmek için değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Rize Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda Balıkçılık sektöründe karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümü için gerçekleştirilen 2017 yılı Rize İli Su Ürünleri Avcılığı Sektörel Değerlendirme Toplantısına; Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkan Yardımcısı Sultan Yılmaz, İl Müdürü Şafak Bulut, Rize Liman Başkanlığı, Milli Emlak Müdürlüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Su Ürünleri Kooperatif Başkanları, Balıkçı Gemisi Sahipleri, Toptan ve Perakende Satış Noktaları temsilcileri, İlçe müdürleri ve Su Ürünleri personelleri katıldı.

Açılış konuşmasını Rize-Artvin Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Barış Zaman’ın yaptığı konuşma sonrasında İl Müdürü Şafak Bulut Türkiye’de ve Rize’de Su Ürünleri Sektörünün durumu ve potansiyeli hakkında sunum gerçekleştirdi. Toplantıda Valisi Erdoğan Bektaş yaptığı konuşmada balıkçılara; Profesyonelleşerek ilerlemek istiyorsak, bu konuda yol kat etmek için birlik ve beraberliğimizi sağlamamız gerektiğini söyledi.
Toplantı daha sonra sektör temsilcilerinin söz alarak sorun ve sıkıntılarının dile getirmeleriyle son bulmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız