Regaip Kandilinde Camilerde Süt Dağıtıldı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Regaip Kandilinde Camilerde Süt Dağıtıldı

Regaip Kandilinde Camilerde Süt Dağıtıldı

Regaip Kandili nedeniyle yurt genelinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği aracılığıyla birçok ildeki camilerde süt dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ülke genelinde başlattığı etkinlik kapsamında Erzincan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Regaip Kandili dolayısıyla vatandaşlara süt dağıtıldı.

Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle’ nın teşrifleri ile, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kenan Doğan’ın da hazır bulunduğu etkinlikle, Terzi Baba Camiinde kurulan stantlarda vatandaşlara 5.000 adet süt dağıtıldı.

İl Müdürü Şahin etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Regaip Kandili dolayısıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak ilimizde halkımıza süt ikramında bulunduk. Süt tüketiminin ülke çapında artması, gençlerimizin zararlı içeceklerden uzak durması ve süt içme alışkanlığının oluşması açısında farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu vesileyle tüm halkımızın Regaip Kandilini kutluyorum. ” dedi.

Erzincan İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay ve Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kenan Doğan da halka süt ikramında bulunarak, vatandaşların Regaip kandilini kutladılar.

Çorum’da dağıtılan Süte cemaat yoğun ilgi gösterdi

Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden konu hakkında yapılan açıklamada, “İl Müdürümüz E. Elfaz Ermiş, İl Müdür Yardımcımız Yusuf Şahinbaş, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Cinbek, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Sabri Boyraz, Gıda ve Yem Şube Müdürü Erdal Karıncalı’ nın katılımlarıyla, İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği tarafından finanse edilen program kapsamında İlimizde Akşemseddin Camii ve Ulu Camii ‘nde Yatsı Namazından sonra cemaate süt ikram edildi.”

Cemaatin yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek emeği geçenlere hayır duada bulundular.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Çorum Erzinca regaip Süt

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız