Ramazanda Gıda Denetimleri Artıyor - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ramazanda Gıda Denetimleri Artıyor

Ramazanda Gıda Denetimleri Artıyor

Ramazan ayı öncesi, tüketici sağlının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimler sıkılaştı.

Birçok ilde olduğu gibi Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekiplerde özellikle fırın, pastane ve unlu mamuller üretimi yapan iş yerlerinin denetimlerine öncelik verilerek tüm gıda işletmelerinde denetimleri sıklaştırdı. Müdürlükten yapılan açıklamada,”Halkımızın güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak için Giresun genelinde İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimiz bünyesindeki gıda kontrol ekipleri tarafından denetimler aralıksız sürdürülmektedir. Yıl boyunca rutin olarak devam eden denetimlerimiz, ramazan ayı dolayısıyla halkımızın daha sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesini sağlamak amacıyla sıkılaştırılmıştır.

Numune bazlı yapılan bu denetimlerde alınan numunelerden; 3 tavuk numunesi, 1 yaş pasta numunesi ve 1 yemek numunesinin olumsuz çıkması sonucunda 5 adet gıda işletmesine toplam 64 bin 228 TL idari para cezası kesilmiştir.

Denetimlerde özellikle marketlerde ramazan ayında satışa sunulan “ramazan paketi” adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin içeriğinde bulunan gıdaların son tüketim tarihi ile etiket bilgilerinin kontrolü sağlanmaktadır. Gıda hareketliliğinin arttığı ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunları Alo Gıda 174 hattını arayarak bildirmeleri, denetimlerimizin etkinliğini artıracaktır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız