Pasaport Sorgulama Sistemi Yetiştiricileri Mutlu Etti - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pasaport Sorgulama Sistemi Yetiştiricileri Mutlu Etti

Pasaport Sorgulama Sistemi Yetiştiricileri Mutlu Etti

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü hayvan yetiştiricilerinin faydalanmaları için kurum içerinde Pasaport Sorgulama sistemi kurdu. Kurulan sistem üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kurulan bu sistem sayesinde üreticiler işletmesindeki hayvanın aşılarını ve hareketlerini pasaportunu sisteme okutarak görebilecek.

Konu hakkında kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Büyükbaş hayvan varlığı sıralamasında ilk beşte olan İlimiz üreticilerine Müdürlüğümüz tarafından bir hizmet daha uygulamaya konuldu. Kurulan bu sistem ile üreticilerimiz işletmesindeki hayvanın aşılarını ve hareketlerini pasaportunu sisteme okutarak görecektir. Ayrıca İlimiz hayvan sevki konusunda da lider durumdadır. İlimizde 2016 yılında 127.337 adet Büyükbaş, 232.698 adet Küçükbaş hayvanın sevki gerçekleştirilmiştir.

Bakanlığımız tarafından belirlenen yurtiçi hayvan sevkleri nedeniyle üreticilerimiz elindeki hayvanların satışa uygun olup, olmadığını Müdürlüğümüzde kurmuş olduğumuz bu sistem sayesinde hiçbir personele ihtiyaç duymadan kontrollerini yapabilecektir.

Sistem Bakanlığımız Hayvan Kayıt Sistemine bağlanan ayrı bir programın kurulması ile gerçekleştirildi. Pasaport üzerinde bulunan barkodun, barkod okuyucuya okutulması sonucu; programın çalışmaya başlayarak Bakanlığımız kayıt sisteminden pasaportla ilgili hayvan aşılama ve sevke uygun olup olmadığını gösterip, bilgiler ekranda görülecek olup üreticiler veya alıcılar bu sistemle almak ya da satmak istedikleri hayvanların durumlarını anında ekranda görerek işlemlerini en kısa sürede tamamlayacaklardır. Bu sistemin üreticilerimize ve İlimize hayvan almaya gelen işletme sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız