Ordulu Kadınlara Fındık Budama Kursu Verildi/ Kadın Çiftçilere Yönelik

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordulu Kadınlara Fındık Budama Kursu

Ordulu Kadınlara Fındık Budama Kursu

Ordu’nun Kumru İlçesinde modern üretimin gereklerini yerine getiren çiftçilerin yetiştirilmesi için, kadın çiftçilere fındıkta doğru budama teknikleri, toprak analizi ve gübreleme konularında uygulamalı eğitim verildi.
Fındık Budama Kursu
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı. “Şehirde ve kırsalda ailenin yapıtaşı olan ve kalkınmanın temel eşiğini oluşturan kadınlarımızın bilgi ve becerilerini artırmaya yönelik eğitim çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu kapsamda genç nüfusun tarıma kazandırılarak, tarımsal gelişmeleri takip eden, bilinçli üretim yapan, aldığı eğitimi uygulayan, modern üretimin gereklerini yerine getiren çiftçilerin yetiştirilmesi, kırsal göçün engellenerek tarımla uğraşan genç çiftçilerin profesyonelleştirilmesi ve yaşadıkları ortamda örnek birer çiftçi olmaları amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ile Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin işbirliği ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün desteği ile “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor.”

Projesi kapsamında Kumru İlçemizde 5 gün süreli kadın kursiyerlerin oluşturduğu “Fındık Budama Kursu” düzenlenmiştir.

Düzenlenen kurs ile kadın çiftçilerimize fındıkta doğru budama teknikleri, toprak analizi ve gübreleme konularında uygulamalı eğitim verilmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız