OIE Heyetinden Türk Veteriner Hekimler Birliği’ne Ziyaret - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OIE Heyetinden Türk Veteriner Hekimler Birliği’ne Ziyaret

OIE Heyetinden Türk Veteriner Hekimler Birliği’ne Ziyaret

Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (OIE) Uzmanları Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyini ziyaret etti. Ziyaret esnasında taraflar arasında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Yapılan ziyaretin içeriği hakkında birlik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Ülkemizdeki veteriner servislerinin kalitesini ve performansını” değerlendirmek amacıyla, OIE tarafından görevlendirilen, değişik ülkelerden 3 uzman veteriner hekim, 06-17 Mart 2017 tarihleri arasında, ülkemizdeki veteriner hizmetleri ile ilgili birimlere çalışma ziyaretinde bulunacaktır.

Bu kapsamda, uzman heyeti ve 2 Bakanlık temsilcisi tarafından 08.03.2017 tarihinde Merkez Konseyine bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Heyet, Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak, ülke genelinde yaptığımız çalışmalar, yasal yetki ve sorumluluklarımız hakkında detaylı olarak bilgilendirilmiştir. Ayrıca, heyette yer alan uzmanların ülkelerindeki uygulamalarla ilgili de bilgi alınmıştır. Bununla birlikte, yasal yönden eksikliklerimiz, yapılması gerekli yasal düzenlemeler de dile getirilmiş ve düzenlenecek raporda bu konulara yer verilmesi talep edilmiştir. Ziyarette, yararlı bir bilgi alışverişi yapılmıştır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız