MOSFED Başkanı Güleç: Bu sene mobilya ihracatında 6 milyar doları hedefliyoruz - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MOSFED Başkanı Güleç: Bu sene mobilya ihracatında 6 milyar doları hedefliyoruz

MOSFED Başkanı Güleç: Bu sene mobilya ihracatında 6 milyar doları hedefliyoruz

Nedim BAYHAN – Boğaçhan ÖZER / İSTANBUL (DHA)-MOBİLYA Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, “2022 yılında 4 milyar 741 milyon dolar mobilya ihracatı yaptık. Kendi hedefimizin üzerinde gerçekleşerek ihracatımızı arttıran bir sektör haline geldik. Bu sene 6 milyar dolar bir ihracatı hedefliyoruz. Bunu rahatlıkla yakalayabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Binden fazla katılımcı firma ve 3 binin üzerinde markaya ev sahipliği yapacağı belirtilen IIFF – İstanbul Mobilya Fuarı, 24-29 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ve İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) düzenlenecek. Fuar öncesinde Mobilya Dernekleri Federasyonu MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, Beşiktaş’ta bir otelde düzenlenen toplantı ile fuara ilişkin basın mensuplarına bilgi verdi.

Ahmet Güleç, “Şu anki fuarımıza 40-50 ülke katılmak istiyor. Bütün dünyadaki katılımcı mobilya üreten firmalar bizim fuarımıza gelmek istiyor. Ocak ayında Güney Kore’deydik onlar gelmek istiyor. Çinli firmalar gelmek istiyor. Endonezya gelmek istiyor. Şuna inanıyoruz ki 2030’da Türkiye mobilya sektörü dünyanın fuar organizasyonunu İstanbul’da yapacak. İstanbul’da böyle imkanlarımız var.” dedi.

Ahmet Güleç, “2022 yılında 4 milyar 741 milyon dolar mobilya ihracatı yaptık. Bu kendi hedefimizin de üzerinde gerçekleşti. İhracatımızı arttıran bir sektör haline geldik. Bu sene 6 milyar dolar bir ihracatı hedefliyoruz. Bunu rahatlıkla yakalayabileceğimizi düşünüyoruz. Çünkü geçen sene en büyük sorunlarımızdan bir tanesi mal yetiştirememek oldu. Buna rağmen 4 milyar 741 milyon dolar ihracat yaptık. Türkiye mobilya sektörü mobilya kadar yarı mamul satan bir sektörü de oldu” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız