Modern hayvancılık tesisleri için bir milyon 155 bin lira hibe - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Modern hayvancılık tesisleri için bir milyon 155 bin lira hibe

Modern hayvancılık tesisleri için bir milyon 155 bin lira hibe

Giresun’da 2017 yılında 15 adet yeni ahır yapımı projesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylandı. Toplam 2 milyon 334 bin liralık bu yatırımlar tamamlandığında, çiftçiler 1 milyon 155 bin liralık karşılıksız hibe alacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2014/6359 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürütülmekte olan DAP, GAP,KOP ve DOKAP İllerinde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesi Kararı çerçevesinde 2017 yılı için yüzde 50 hibeli ahır/ağıl sonuçları Bakanlık Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından açıklandı.

Bu kapsamda Giresun ilinde yapılacak modern hayvancılık tesislerine verilecek hibe desteklemesi konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu bilgileri verdi; “Giresun’da 2017 yılında 15 adet yeni ahır yapımı projesi Bakanlığımızca onaylanmış olup, toplam 2 milyon 334 bin liralık bu yatırımlar tamamlandığında, çiftçilerimize 1 milyon 155 bin lirası karşılıksız hibe olarak verilecektir.

İlimizde 2014 yılından beri uygulanmakta olan bu hibe programının, hayvancılık alt yapısının iyileştirilmesine katkı sağladığı ve aile işletmelerinin eski sistem yetiştiricilikten kurtularak daha sağlıklı ve modern şartlarda yürütüldüğü görülmektedir.”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız