Minik eller minik patilerle buluştu

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Minik eller minik patilerle buluştu

Minik eller minik patilerle buluştu

Tepebaşı Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ‘Sende bir pati sev’ etkinliği kapsamında çocuklara hayvan sevgisi aşılandı.

‘Sende bir pati sev’ adlı etkinlikte Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yaklaşık 30 çocuğa hayvanlara nasıl davranmaları gerektiği konularında eğitim verildi. Etkinlikte çocuklara Köfte isimli bir köpek ve Maşuk isimli de bir tavşan eşlik etti. Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Veteriner Hamit Cem Köse, amaçlarının çocuklara hayvanları sevdirmek olduğunu söyledi. Veteriner Köse, “Daha önceden okullarda çocuklara hayvanlara nasıl yaklaşılacağı konularında eğitimler vererek, hayvan sevgisini aşılamaya çalıştık. Bu eğitimlere hayvanlarımızı da kattık. Böylece hayvanlarla birebir etkileşime geçmiş oluyorlar. Buradaki amacımız, hem çocuklara hayvanları sevdirmek hem de hayvanların insanlardan farklı olmadıklarını anlatmak” diye konuştu.

Diğer yandan etkinlik, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen eğitimin ardından çocukların Köfte ve Maşuk’u severek toplu fotoğraf çekinmeleri ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız