Mezrada Mahsur Kalan 250 Hayvan 2 Çoban Kurtarıldı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mezrada Mahsur Kalan 250 Hayvan 2 Çoban Kurtarıldı

Mezrada Mahsur Kalan 250 Hayvan 2 Çoban Kurtarıldı

Trabzon’da Kar ve tipi nedeniyle mezrada mahsur kalan çoban ve hayvanları kurtarmak için 4 saatlik yoğun çaba harcandı.

Edinilen bilgilere göre, Trabzon’un Yomra ilçesine bağlı Monçollu mezrasında yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan 2 çoban ve 250 küçükbaş hayvan yoğun çaba sonrasında kurtarıldı. Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu Monçollu mezrasında hayvanlarıyla birlikte mahsur kalan 2 çoban belediye ekiplerinin 4 saatlik yoğun uğraşları sonrasında yolun ulaşıma açılmasıyla mezradan indirildi.

Kurtarma ekibinin başında yer alan Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu yaptığı açıklamada, bölgeden gelen bilgi sonrasında hemen harekete geçtiklerini belirterek, “Nedim kardeşim telefonla bizleri aradı. Kendisinin ve hayvanlarının aç kaldığını ve zor durumda olduklarını bildirdi. Biz de hemen harekete geçerek, iş makinemizle yolu açmaya başladık. Kar kalınlığının yüksek olması sebebiyle birçok engelle karşılaştık. Ekibimin üstün gayretleriyle birlikte çobanımıza ve hayvanlarımıza ulaşmayı başardık. Herhangi bir sıkıntıları yok. Arkadaşlarımızın sağlık durumu gayet iyi.” dedi.

Çobanlardan Nedim Aktaş ise, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve ekibine teşekkür ederek, “Başkanımızdan ve ekibinden Allah razı olsun. Bizi ölümden kurtardı” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız