Laçinli Kadınlar 36 Çeşit Peynir Ürettiler/ Çorumlu Kadınlar

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Laçinli Kadınlar 36 Çeşit Peynir Ürettiler

Laçinli Kadınlar 36 Çeşit Peynir Ürettiler

Çorum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Laçin Halk Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol ile Laçin İlçesi, Gökgözler Köyünde açılan peynir üretim kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler kurs süresince 36 çeşit peynir ürettiler.

Sertifika törenine Laçin Kaymakam Vekili Osman Şahin, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutu Fırat, Laçin İlçe Gıda Tarım ve Tarım Müdürü Bayram Hamgir ve davetliler katıldı.

Gökgözler Köyü Cemevi’ nde düzenlenen törende konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, “İl Müdürlüğümüz, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu kursa katılarak başarılı olan kursiyerlerimizi kutluyorum. Kurs boyunca teorik eğitimler aldınız, İnşallah bu kursumuz faydalı olur. Bu kursları düzenlememizdeki amaç, kendi işini kuran ve kendi iş yerini işleten hem de üreten insanların, burada sergiledikleri ürünleri piyasaya sürerek hem kendi hemde ülke ekonomisine katkı sağlamasıdır. Bu kursları burada bırakmayın, birçok imkânlarınız olacak bu imkânlarınızı değerlendirin. Kurum olarak sizlere daha faydalı olmak için biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kursumuzda gösterdiğiniz başarıların devamını diliyorum” diye konuştu.

Laçin Kaymakamı Osman Şahin’ de konuşmasında; Kursun düzenlenmesinde ve kurs boyunca emeği geçenlere teşekkür ederek kursiyerlere başarılar diledi.

Kurs öğreticisi Seher Yalmancıoğlu tarafından kurs hakkında bilgi vererek, kurs boyunca 36 çeşit peynirin üretildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız