Kurallara Uymayanlar Cezalandırıldı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kurallara Uymayanlar Cezalandırıldı

Kurallara Uymayanlar Cezalandırıldı

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Erzin ve Dörtyol İlçelerinde İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü denetçileri ile Arsuz, İskenderun, Kırıkhan, Payas, Dörtyol ve Erzin İlçe Müdürlüğü denetçilerinin katılımı ile mevcut balık stoklarını korunması ve deniz ürünleri avcılığının sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla çapraz denetim gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde yaklaşık 1.000 kg misina ağa el konulmuş olup 2 kişiye idari ceza parası uygulanmıştır. Yapılan denetimler ile ilgili bir açıklamada bulunan İl Müdürümüz Mehmet ANDİÇ: “Deniz ürünlerinin avlanması için kullanılması yasaklanan avcılık malzemeleri ve avlanma yöntemlerine yönelik mücadelemiz ve denetimlerimiz aralıksız devam ettirilecektir.

Denizlerimizde sürdürülebilir ve devamlı bir balık popülasyonunun sağlanması için amatör ve profesyonel olarak avlanan balıkçılarımızın yasaların izin verdiği avlanma sürelerinde, belirlenen avcılık araçları ile doğru yöntemlerle avlanılması konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız