Her Yaştaki Küpesiz Hayvanlar İçin Küpe Affı Çıktı Son Gün 31 Aralık!

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Her Yaştaki Hayvanlar İçin Küpe Affı Çıktı Son Gün 31 Aralık!

Her Yaştaki Hayvanlar İçin Küpe Affı Çıktı Son Gün 31 Aralık!

Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar; 31 Aralık 2017 tarihine kadar küpesiz olarak yetiştirilen tüm hayvanlara küpe takılarak, kayıt sistemi içerisine dahil edileceği, bugüne kadar küpe taktırılmayan hayvanlara ise herhangi bir cezai işlem yaptırımı uygulanmayacağını ifade etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 4 Nisan 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınladığı iki yönetmelik değişikliği ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için küpe affının getirildiğini kaydeden Atalar, yıl sonuna kadar küpesiz olarak yetiştirilen tüm hayvanlara küpe takılarak, kayıt sistemi içerisine dahil edileceği, bugüne kadar küpe taktırılmayan hayvanlara ise herhangi bir cezai işlemin yapılmayacağını bildirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Büyükbaş ve küçükbaş hayvan sahiplerine; küpeleme ve bildirim affından faydalanmaları için izlemeleri gereken yolları ise şöyle sıraladı:

Hiç küpelenmemiş her yaştaki sığır cinsi hayvanlarınızı ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğüne başvuru yaparak küpeletiniz.

Hiç küpelenmemiş her yaştaki koyun – keçi türü hayvanlarınızı bağlı bulunduğunuz ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüklerine başvuru yaparak küpeletiniz

Büyükbaş hayvanların il içi hareketlerinde pasaport, il dışı hareketlerinde veteriner sağlık raporu nakil esnasında bulundurulmalıdır. Küçükbaş hayvanların il içi hareketlerinde nakil belgesi, il dışı hareketlerinde veteriner sağlık raporu nakil esnasında bulundurulmalıdır.

Daha önce bildirimde bulunmadığınız doğan, ölen, alım, satım ve kesimini yaptırdığınız sığır cinsi ve koyun, keçi türü hayvanlarınız için bağlı bulunduğunuz ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüklerine başvurarak güncelletiniz.

Hayvanlarınızı cezai işlem görmeden kayıt altına aldırmanız ve işletmenizi güncellettirmeniz için son gün 31 Aralık 2017′ dir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız