Koyun Keçi Desteklemeleri Hesaplara Yatıyor - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Koyun Keçi Desteklemeleri Hesaplara Yatıyor

Koyun Keçi Desteklemeleri Hesaplara Yatıyor

Kars’ta koyun- keçi desteklemelerinden almayı hak kazanan yetiştiricilerin alacakları destek paraları hesaplarına yatmaya başladı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü şu ifadelere yer verdi. “Ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi, sağlıklı üretimin artırılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması, yerli hayvan genetik kaynaklarının yerinde korunması ve geliştirilmesi, kayıt sistemlerinin güncel tutulması, hayvancılık politikalarının etkinliğinin arttırılması ve hayvan hastalıklarıyla mücadele için yetiştiricilerin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

2016 yılında İl genelinde anaç koyun-keçi desteklemesinden 1657 yetiştirici 183.272 baş koyun-keçi için toplam 4.581.800,00 TL desteklemeye haz kazandı.

Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin üreticilerin hesaplarına aktarılmaya 26/0652017 tarihinde hesaplara aktarılmaya başladı. T.C. numarasının sonu 0-2 olan yetiştiricilerimize 26 Mayıs, sonu 4-6 olanlarının 2 Haziran, sonu 8 olanların 09/06/2017 tarihinde saat 18:00 itibari ile hesaplarına aktarılacaktır. Yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için ödeme tarihlerini dikkatli takip etmesi önemle rica olunur.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız