Köylüler Mehmetçik için kurbanlar kesti/ Mehmetçik İçin Dualar Okundu

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Köylüler Mehmetçik için kurbanlar kesti

Köylüler Mehmetçik için kurbanlar kesti

Hatay’ın Hassa ilçesinde sınıra sıfır noktada yaşayan köylüler, Afrin Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destek için 8 kurban kesti. Kesilen kurbanların kanları, ellerinde zeytin dalı bulunan çocukların alnına sürüldü.

Hatay’ın Hassa ilçesinde Afrin sınırında yaşayan köylüler, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere destek vermek için 8 kurban kesti. Kesilen kurbanların kanları, ellerinde zeytin dalı bulunan çocukların alnına sürüldü.

Hassa ilçesinde Afrin sınırında bulunan Bintaş Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe destek vermek için seferber olup, dualar eşliğinde 8 kurban kesti. Tekbir getiren grup daha sonra kurban kanlarını, ellerinde zeytin dalları bulunan çocukların alnına sürdü.

Erhan Okur isimli vatandaş, “Askerlerimize destek olmak için kurban kesiyoruz. Vatanımız, milletimiz için Mehmetçiğimizin arkasındayız. Vatan görevimiz için 8 hayvanımızı kurban ettik” diye konuştu.

“Savaşmaya biz de hazırız”

Yakup Söylemez ise köylülerin gönlünden kopan hayvanları kurban ettiklerini belirterek “Kesilen kurbanlarımız yetkililerce Mehmetçiğimize ulaştırılacak. Köylülerimiz her zaman daha fazlasını da yapacaklarını söylüyorlar. Bu desteği göstermek için buradalar. İhtiyaç olması halinde biz de savaşırız. 7’den 70’e herkes hazır. Kadını, erkeği herkes hazır. Herkes neye gücü yetiyorsa ne yapmaya hazır. Burada bu insanların hepsi gönüllü. Savaş için adam lazımsa adam hazır, malzeme hazır. Herkes her şeye hazır. Her şey vatan için” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız