Köylüler Dolandırıcılara Bine Yakın Koyun Kaptırdılar - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Köylüler Dolandırıcılara Bine Yakın Koyun Kaptırdılar

Köylüler Dolandırıcılara Bine Yakın Koyun Kaptırdılar

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde ki civar köylerde yaşayan köylüleri ”devlet destekli çiftlik kuruyoruz” diyerek kandıran dolandırıcılar köylüden yaklaşık bin civarında küçükbaş hayvan hayvanı alarak ortadan kayboldular.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Adatepe köyünde vatandaşlar, 2 yıl önce çiftlik kurulacak bahanesiyle küçükbaş hayvan toplayan kişilere Adatepe ve civar köylerde toplamda bine yakın küçükbaş hayvanın satıldığını ancak 2 yıl geçmesine rağmen köylülerin paralarını alamadığını iddia etti.

Köy sakinlerinden 53 yaşındaki Muzaffer Süzen, “Devlet desteklemeli hayvan çiftliği kuruyoruz” diyerek dolandırıldıklarını, iki seneden bu yana paralarını alamadıklarını, telefonlarına bile çıkan olmadığını söyleyerek, kendisinin 50 adet koyunumu aldıklarını ve bu köyden 500 tane koyun topladıklarını belirtti.

Bir başka mağdur 60 yaşındaki Ali Sevinç ise, dolandırıcılara koyunlarını kendi elleriyle verdiğini belirterek, “60 tane koyunum gitti. Bize senet verdiler. İki ay içerisinde paralarınız ödenecek’ diyerek ikna ettiler. 2 sene geçti hala paramızı alamıyoruz. İcradan da bir sonuç çıkmıyor. Mağdur duruma düştük” dedi.

Köyde dolandırılan bazı köylüler ise sinirden senetleri yırttığını belirten Sevinç, yetkililerden yardım beklediklerini söylediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız