Kırsal kalkınma projelerinin ücretsiz hazırlanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kırsal kalkınma projelerinin ücretsiz hazırlanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı

Kırsal kalkınma projelerinin ücretsiz hazırlanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Merkezi’nde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği arasında kırsal kalkınma projelerinin ücretsiz hazırlanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, burada yaptığı konuşmada, “Bugün bir iş birliği protokolü yapıyoruz. Yıllardır süregelen ve alışagelmişin dışına çıkamadığımız o günleri artık geride bırakmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Teknolojiyi kırsalla buluşturamıyoruz. Yetiştiricilerimize yeterli kadar proje sunamıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu proje sektörümüze çok önemli faydalar sağlayacak”

Çelik, sözlerine şöyle devam etti:

“Artık yetiştiriciler kendi sektörü ile aracı koymadan, bölgenin şartlarına göre il birliklerinin yetiştiricilerimize proje hazırlama ve sunma noktasında bir imkan sağladılar. Bu projeyi bugün burada imzalıyoruz. Bu projenin özellikle sektörümüz için çok önemli faydalar sağlayacağını düşünüyorum. Özellikle kırsaldaki işletmelerin desteklenmesi ve devletin imkanlarından özellikle hak sahibi yetiştiricilerin faydalanması açısından bizler merkez birliği olarak Bakanlığımız arasında bir köprü vazifesi üstleneceğiz.”

Protokolün imzalanması ile program son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız