Kaz Eti nin Fiyatı Belli Oldu Ölü kaz 170, diri kaz ise 150 lira

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaz Etinin Fiyatı Belli Oldu

Kaz Etinin Fiyatı Belli Oldu

Kaz eti sevenlerin sabırsızlıkla beklediği mevsim geldi ve fiyatlarda belli oldu. Bilindiği gibi kaz eti genellikle kış aylarında kesilerek tüketilir. Özellikle Doğu Anadolu bölgesinde Ekim ayının sonunda kesilen kazlar tuzlanıp kurutulduktan sonra sevenleriyle buluşur ve sofraların başköşesinde ki yerini alır.

Birçok kişi tarafından çok sevilen kaz etini bu yıl bulmak biraz zor olacak. Çünkü yaz aylarında yaşanan hastalık nedeniyle birçok vatandaşın kazları telef oldu. Hastalığın olmadı başka illerden temin edilen civcivler yetiştirilerek kesim için besiye alındı.

O nedenden dolayı bu yıl kaz eti bulmakta biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda kaz sayısında ki azalma nedeniyle fiyatlarda birazcıkta olsa artış gösterdi.

2017 yılı için Kars ve Ardahan’da 2 kilo ila 3 kilo gelende kaz etinin kilosu 75 liradan satılırken, köylerde tane hesabı büyüklüğüne göre 150 ila 170 lira arasında alıcı bulabiliyor.

Bununla birlikte köylerden hindi, ördek tavuk almak isteyenler için ise fiyatla şu şekilde; Ölü kaz 170, diri kaz 150, hindi 120 -130, ördek 80 ile 100, tavuk 40, horoz ise 50 liradan alıcı bulabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız