Kaz etinin fiyatı belli oldu - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaz etinin fiyatı belli oldu

Kaz etinin fiyatı belli oldu

Özellikle Kars ve Ardahan bölgesinde bu aylarda satışa sunulan kurutulmuş kaz eti, büyüklüğüne göre 175 ila 200 lira aralığında müşteri buluyor.

Kaz eti severlerin sabırsızlıkla beklediği, kesildikten sonra tuzlanarak karlı havada kurutulan kazlar sofralardaki yerini almaya başladı. Son yıllarda bölgeye gelen turistlerinde çokça tercih ettiği kaz etini bütün olarak alıp yemek için öncelikle 200 lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Kendine has lezzetiyle bölge insanları içinde önemli bir besin kaynağı olan kaz eti, bahar ve yaz ayında merada, Ekim ayı içerisinde ise yaklaşık 1 ay boyunca kapalı alanda özel bir alanda beslenerek kesiliyor. Kesilen kazlar karın yağmasıyla birlikte tuzlanarak dışarıda kurutularak kış boyunca sofraların baş köşesindeki yerini alıyor.
Kaz etinin bölgeye gelen turistler içinde mutlaka tatmaları gereken çok lezzetli bir besin olduğunun altını çizen ( KARSOD ) Kars Turizm Birliği Başkanı ve Acenta Sahibi Halit Özer kamuoyunda çıkan bazı olumsuz söylemlere de açıklık getirdi. Bölgenin en kıymetli ürünlerinin kaşar, kaz ve bal olduğunu belirten KARSOD Başkanı Özer, “bölgemizde üretilen kaşar, bal ve kaz büyük emekler harcanarak üretiliyor. Dünyanın en güzel ve en özel bitki örtüsüne sahip bir coğrafyada hiçbir katkı maddesi kullanılmadan elde edilen bu ürünler çok kıymetlidir. Bu koşullarda fiyatlarında hiçte pahalı olmadığını düşünüyorum. Kaz eti menüsü (çorba, bulgur pilavı, hoşaf ve kazın 4/1 kısmı) 90 lira olarak servis ediliyor. Canlı kaz 150 lira, kurutulmuş kaz ise 175- 200 lira arasında müşteri bulmaktadır” diyerek olumsuz söylemlere tepki gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM