Kars’ta Sürü Yönetimi Elemanı Benim Kursları Tamamlandı

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kars’ta ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’’ Kursları Tamamlandı

Kars’ta ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’’ Kursları Tamamlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Eğitim Yayım ve Yayımlar Dairesi Başkanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve İŞKUR Kars İl Müdürlüğü işbirliği içerisinde gerçekleştirilen “ Sürü Yönetimi Elemanı Benim ” kursu tamamlandı.

Kars’ın Arpaçay ve Selim ilçelerinde açılan kursa toplam 25 kursiyer katılarak verilen kursu tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar. Kurs sonunda sertifika alan ve işletmesinde bu kişileri çalıştıranlara 5 bin lira destek veriliyor.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün kursiyerlerle yaptığı konuşmada “Peygamberlik mesleği olan çobanlık sayesinde insanlardan biraz uzak ama Allah’a daha yakın, çoğunlukla kimsenin yapmak istemeyeceği, zor ve meşakkatli olan bu kutsal görevi yaparken, 5 santimetreden daha küçük olan otları koyun ve keçileri otlatarak et, süt, deri ve yün olarak ekonomiye kazandırıyorsunuz” dedi.

İl Müdürü Düzgün konuşmasının devamında ” Biz bu kurslarla sizlere bildiğinizi hatırlatıyor, yanlış bildiğinizi düzeltiyor, bilmediklerinizi de öğretiyoruz. Ayrıca bu kursların sonunda sertifika verdiğimiz sürü yöneticilerine ve onları kendi işletmesinde çalıştıranlara 5.000 TL destek veriyoruz. ” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız