Karabük Tarım Müdürlüğü Buzağı Ölümlerini Önlemek İçin Harekete Geçti

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Karabük Tarım, Buzağı Ölümlerini Önlemek İçin Harekete Geçti

Karabük Tarım, Buzağı Ölümlerini Önlemek İçin Harekete Geçti

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü hayvancılıkta ekonomik kayıpların en önemli nedenlerinden biri olan buzağı ölümlerinin önlenmesi için çalışmalar başlattı.

Buzağılar ile ilgili sürdürülebilir hayvan sağlığının sağlanması ve farkındalıkların artırılması için Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından toplantı düzenlenen toplantıya İl Müdürü Mustafa Şahin, İlçe Müdürleri, Karabük ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Ova ve Yönetimi, çevre il ve ilçe Müdürlüklerinde görevli veteriner hekimler, serbest veteriner hekimler ve yetiştiricilerimiz katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü Mustafa Şahin yaptığı konuşmasında ” İyi besleyememe ve kötü bakım sonucunda kötümser bir tahminle neredeyse her doğan 4 buzağıdan biri hastalıkla mücadele edemeyip ölüyor” dedi. Karabük’te ve ilçelerinde bu konuda hizmet içi kurslarla, eğitim programları ile yetiştiricilerimizi eğitmemiz gerektiğinin altını çizen Şahin, bu konuda müdürlük olarak çalışmalarımıza hız verdik dedi.

Konuşmaların ardından, Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim dalı Başkanı Yard. Doç. Dr. Hakan Keçeci bilgilendirme sunumlarını yaptılar. Toplantı karşılıklı soru cevap ile sona erdi.

Eğitim Programları, Eflani İMKB Çok Programlı Lisesi Toplantı salonunda, Eskipazar Halk Eğitim Toplantı Salonunda yapılırken, ilçelerimizde bulunan büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin buzağı ölümleri konusunda bilgilendirilmeleri ile devam etti.

Programın son ayağı ise yine Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Merkez, Safranbolu, Yenice ve Ovacık ilçelerinde bulunan büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı da sona erdi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız