Kar Yağışı Hayvan Üreticilerini Zora Soktu - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kar Yağışı Hayvan Üreticilerini Zora Soktu

Kar Yağışı Hayvan Üreticilerini Zora Soktu

Doğu Anadolu bölgesinde başlayan kar yağışı, bu yıl saman ve ot sıkıntısı yaşayan köylüleri üzdü. Hayvan yetiştiren köylüler kış aylarını daha rahat geçirebilmek için merada otlattıkları hayvanları, karın yağmasıyla birlikte içeri alınmak zorunda kaldı.

Dün öğlen saatlerinde başlayan ve ilerleyen saatlerde etkisini artıran kar yağışı merada otlayan hayvanların içeri girmesine neden oldu. Zaten ot ve saman sıkıntı yaşayan köylüler, merada otlayan hayvanlarının karın yağmasıyla birlikte içeri alınca sıkıntısı ikiye katlanmış oldu.

Son günlerde yaşanan ve ülke gündemini ciddi bir şekilde meşgul eden et ve hayvan ithalatının yarattığı sıkıntıya kar yağışı da eklenince köylüler üzerinde ki sıkıntı iyice arttı.

Hayvanlarını içeri almak ve içeride yemle beslemek zorunda kalan Ardahan’ın Çıldır İlçesinde yaşayan Erhan Karaçay, zaten ot ve saman sıkıntı yaşadıklarını belirterek, bu yağan karın kendilerini ciddi sıkıntıya sokacağını söyledi.

Köylüler biran önce havaların ısınacağını umut ederek, tekrar içeri almak zorunda kaldıkları hayvanlarını merada otlatmak istiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız