Kar Nedeniyle Çok Sayıda Hayvan Telef Oldu - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kar Nedeniyle Çok Sayıda Hayvan Telef Oldu

Kar Nedeniyle Çok Sayıda Hayvan Telef Oldu

Türkiye’yi etkisi altına alan ve 5 gün boyunca yoğun bir şekilde yağan kar nedeniyle birçok ilde ahır çöktü ve çok sayıda hayvan telef oldu. Arazide olan çobanlar ise hayvanlarıyla birlikte mahsur kaldı ve yardım gelinceye kadar zor anlar yaşadılar.
Geçtiğimiz günlerde Bursa’da 300 hayvanın barındığı ağılın çatısı çökünce 50 küçükbaş hayvan telef oldu. Muğla’da bir çiftlikte ki hayvanların bulunduğu ahırın çatısı çöktü ve çok sayıda büyükbaş hayvan göçük altında kaldı. Olay yerine gelen AFAD ve itfaiye ekipleri göçük altında ki hayvanları kurtarmak için uzun süre çaba gösterdi. Hayvanların çoğu göçükten çıkartılırken telef olan 1 büyükbaş hayvan ise kepçeyle çıkartıldı. Balıkesir’in Gönen ve Bandırma ilçelerinin köylerinde çöken çatı nedeniyle çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvanın telef olduğu öğrenildi.
Yağan kar nedeniyle yaylada ve merada mahsur kalan birçok çoban ve hayvanları uzun süre yardım bekledi. Özellikle Balıkesir’in Bandırma ilçesinde merada mahsur kalan çobanı ve hayvanlarını kurtarmak için belediye ekipleri ve itfaiye ekipleri yoğun çaba sarf ettiler. Ayrıca özellikle tavukçuluğun yoğun olarak yapıldığı Bandırma ilçesinde çok sayıda tavuk açlık nedeniyle telef olma riskiyle karşı karşıya kaldı.
Birçok ilde aç kalan yabani hayvanlar için araziye yitecekler bırakılırken, şehirlerde ise barınaklara ve sokak hayvanlarına belediyeler yiyecek dağıttı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız