Kanatlı Sektörü İçin Önemli Proje - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kanatlı Sektörü İçin Önemli Proje

Kanatlı Sektörü İçin Önemli Proje

Özel Haber: Levent Karaçay

Bandırma Ticaret Borsası, bölgede faaliyet gösteren kanatlı sektörüne katkı sağlamak için Uluslararası Rekabeti Geliştirme ( URGE ) adlı bir proje başlattı. Kalkınma Bakanlığının desteklediği projenin sloganı ise “Bandırma İhracatı Kanatlanıyor” olarak belirlendi.

Bandırma kanatlı sektörünün en önemli kentlerinden bir tanesi ve uzun zamandan beride bölgemize ekonomik ve istihdam anlamında katkı sağlıyor. Aynı zamanda bu işletmeler borsamızın bir üyesidir. Borsa olarak üyelerimize fayda sağlayacak her türlü çalışmanın içerisinde yer alıyoruz. İşte bu maksatla kanatlı sektörünün Pazar alanını uluslar arası bir boyuta taşımak için bir proje başlattık. Kalkınma Bakanlığımızın desteğiyle ve odamızın öncülüğünde yürüteceğimiz bu projenin içerinde, bölgemizde kanatlı sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 20 tane firma yer alıyor.

“Bandırma İhracatı Kanatlanıyor” sloganıyla başlattığımız (URGE) Uluslar arası Rekabeti Geliştirme adlı projenin geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdik. Bütün paydaşlarımızla bir araya gelerek yol haritamızı belirledik.

Tabi üyelerimizin rekabetçi bir hale gelmesi hem kendileri hem de ülkemiz açısından oldukça önem taşıyor. Bu anlamda da Kalkınma Bakanlığımız bu projeyi destekledi. Amacımız hem bölgede ki kanatlı sektörüne ekonomik kazancını arttırmak, hem de ülkemize döviz girdisi sağlamaktır.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda yaşanan hastalıklar nedeniyle kanatlı sektörü ciddi ekonomik kayıplar yaşamıştı. Bu proje bölgede ki üreticilere ekonomik girdi sağlayarak sektörde ki devamlılıklarını sağlayacağını düşünüyoruz.

Ayrıca gelişmiş ülkelerde ki kanatlı sektörü hangi düzeydeyse burada faaliyet gösteren firmalarda aynı düzeye gelecek ve rekabete katılabilecektir. Bununla ilgili gerekli eğitimler düzenlenecek ve yurtdışı ziyaretleriyle hem oradaki firmaları incelenme fırsatı elde edilmiş olacak hem de müşteri bulma imkanını yakalamış olacaklar.

En önemlisi ise sektör bir araya gelerek, belki birlikte hareket ederek daha güçlü hale gelebilecekler. Tabi bakanlığında destek vermesi bu sektörün dışarıda pazar bulmasını sağlayacak ve aynı desteğin diğer sektörlere de verilmesi gerekiyor. Çünkü artık kendi pazarımız bize yetmiyor, ürettiklerimizi bütün dünyaya pazarlamak istiyoruz. ”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız