İlköğretim öğrencilerine böceklerle ekoloji eğitimi verildi - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İlköğretim öğrencilerine böceklerle ekoloji eğitimi verildi

İlköğretim öğrencilerine böceklerle ekoloji eğitimi verildi

Kayseri’de “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında Fatma Mustafa Hasçalık İlköğretim Okulu öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik böceklerle ekoloji eğitimi düzenlendi.

Konu hakkında verilen bilgilerde şu ifadeler yer aldı. “Doğadaki canlılar içinde en büyük grubu oluşturan böcekler hakkında toplum genelinde yeterli bilgiye sahip değiliz. Böcekler hakkında bilinenlerin önemli bir kısmı da, bu canlılardan tiksinme, korkma ya da uzak durma yönündedir. Toplumu doğadan uzaklaştıran bu olumsuz davranış biçimini kırmak için Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü bünyesinde kurulan Böcek Şenlik Okulu Program Yürütücüsü Prof. Dr. Cem Özkan ve çalışma ekibinde yer alan Şahin Tatlı ve Mehmet Ali Mert tarafından öğrenci ve öğretmenlere eğitim verildi.

Prof. Dr. Cem Özkan; eğitimin ilk aşamada öğrencilere yönelik olduğunu fakat eğitimcilerde böceklere olan yaklaşımın olumlu yönde değiştirilmesi için eğitimlerin öğretmenleri de kapsadığını belirtti.

Ekoloji ve böcekler hakkında bilgilendirme yapmak suretiyle farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen eğitimde Prof. Dr. Cem Özkan tarafından hem öğretmenlere hem de öğrencilere yönelik olarak çeşitli faaliyetler düzenlendi. Öğrencilerin böcek ve çiçek resimleri çizerek yaptıkları boyama çalışmaları eğitime renk kattı. Eğitimde poster, maket, oyuncaklar aracılığıyla öğrencilere böcek türleri ve özellikleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca mikroskop ile yapılan böcek incelemeleri de öğrencilere farklı bakış açıları kazandırdı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız