İl Müdürü Genç Besicileri Bilgilendirdi - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İl Müdürü Genç Besicileri Bilgilendirdi

İl Müdürü Genç Besicileri Bilgilendirdi

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün il genelinde Genç Çiftçi Projesi kapsamında düve desteği alan işletmelerde incelemede bulundu verdi besicilere bilgiler verdi.
Bakanlığın genç çiftçileri köylerine geri götürmek ve üretime katmak için başlatmış olduğu proje kapsamında düve dağıtımı yapıldı. Bakanlığın önemsediği ve gençlerinde hoşuna giden projenin iyi gitmesi için il müdürlükleri yoğun çalışmalar yürütüyorlar.
İşte bu kapsamda Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün bu destekten faydalanan üreticileri ziyaret ederek onlara bilgilendirmede bulundu.
Dr. Hüseyin Düzgün, ziyaret ettiği işletmelerde işletme sahipleri genç çiftçilere hayvan sağlığı, hayvan yetiştiriciliği konularında kendilerini bilgilendirerek söz konusu hayvanların proje kapsamında en az üç yıl işletmede tutulması konusunda da bilgi verdi. Dr. Hüseyin Düzgün, Genç Çiftçi proje kapsamında İlimiz de dağıtılan hayvanlara iyi bakmaları, verim artışına sebep olacağı, köyümüz insanını doğduğu yerde doyacağı, verilen bu hayvanlardan çiftçilerin memnun olduğunu ve bu hayvanların gelirlerini artıracağını söyledi. Genç çiftçilerimiz bu kapsamda Devletimize ve Bakanlığımıza sağlamış oldukları bu destekten dolayı şükran ve teşekkürlerini belirten mektup gönderdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız