Göletlere Yavru Balık Atıldı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göletlere Yavru Balık Atıldı

Göletlere Yavru Balık Atıldı

Giresun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü balıklandırma programı çerçevesinde Göletlere Yavru Balıklarlar bıraktı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında, Şebinkarahisar ilçesindeki Bey Göleti’ne 30 bin adet sazan yavrusu bırakıldı.

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; “Giresun ili 2017 yılı balıklandırma programı çerçevesinde Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Enstitüsünde üretilerek, tahsis edilen yavru balıklar; İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzde görevli su ürünleri mühendisleri tarafından Bey Göleti’ne bırakılmıştır. Doğal bir tür olan sazan balıkları, iç bölgelerimizde sıkça tüketilmesi ve adaptasyonda başarılı olması sebebiyle tercih edilmektedir

Proje dâhilinde yürütülen çalışmayla, göletlerimiz de balık popülasyonlarının desteklenmesi ve sportif amaçlı balık avcılığının geliştirilmesi suretiyle kırsal turizme de katkı sağlanması hedeflenmektedir. İlimizde daha önceki yıllarda Turpçu, Çatalgöller ve Yaycı göletlerinde de balıklandırma çalışması yapılmış olup, ekosistemin canlılığını sürdürmekte olduğu ve yöre halkı tarafından da ilgi ve memnuniyetle karşılandığı görülmüştür”

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız