Giresun ’da Geleneksel Kıyı Balıkçılarına Destekleme Ödemesi Yapıldı

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Giresun’da Geleneksel Kıyı Balıkçılarına Destekleme Ödemesi Yapıldı

Giresun’da Geleneksel Kıyı Balıkçılarına Destekleme Ödemesi Yapıldı

Giresun İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü denizlerde ve içsularda geleneksel kıyı balıkçılığı verilerinin güncellenerek kayıt altına alınması ve sürdürülebilir yönetiminin sağlanması amacıyla ilgili tebliğ çerçevesinde il genelinde küçük ölçekli balıkçı teknelerine verilen destekleme ödemelerini gerçekleştirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İl Dr. Muhammet Angın, Giresun ilinde geleneksel kıyı balıkçılarına verilen destekleme ödemelerine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Dr. Angın, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından ilk olarak geçtiğimiz yıl ülkemiz genelinde uygulamaya konulan, denizlerde ve içsularda geleneksel kıyı balıkçılığı verilerinin güncellenerek kayıt altına alınması ve sürdürülebilir yönetiminin sağlanması amacıyla ilgili tebliğ çerçevesinde ilimizde küçük ölçekli balıkçı teknelerine verilen destekleme işlemleri tamamlanmıştır.

Bu kapsamda 2017 yılında Giresun ilimiz de; 5 metrenin altında tekneler için 500 lira, 5 ila 7,99 metre arasındakilere 750 lira ve 8 ila 9,99 metre arasındaki deniz balıkçı tekneleri ile 8 metre ve daha büyük boylardaki içsu balıkçı teknelerine 1000 lira olmak üzere 354 geleneksel kıyı balıkçımıza toplam 274 bin 500 lira destekleme ödemesi gerçekleştirilmiştir” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız