Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtılmaya Başlandı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtılmaya Başlandı

Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtılmaya Başlandı

Adana’da Genç Çiftçi Projesi’nden Hibe Desteğine Hak Kazanan Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtılmaya Başlandı

Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 5 Nisan 2016 tarih ve 29675 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ(Tebliğ No:2016/16) çerçevesinde İlimiz genelinde toplam 185 kişiye 30.000 TL. Hibe ödemesi yapılacaktır.

Karaisalı İlçemizde, Hibe Desteğine Hak Kazanan Genç Çiftçilere Proje kapsamındaki dağıtım aşamasına İl Müdürü Muhammet Ali Tekin, İl Müdür Yardımcısı Ali Kansu Öztürk, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ile teknik elemanlar katıldı.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Müdürümüz Muhammet Ali Tekin ” Genç Çiftçi hibe programı kapsamında İlimiz genelinde toplam 185 kişiye 30.000 TL. Hibe ödemesi yapılacaktır. Bunun 130 adedi büyükbaş-küçükbaş hayvancılık projeleri,55 adedi de bitkisel ve diğer üretim(Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği projeleri, Kanatlı ve ipekböceği yetiştiriciliği projeleri) projeleridir. Hayvancılık projelerinin ise 106 adedi büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, 24 adedi de küçükbaşhayvan yetiştiriciliğidir. Bu projeler ile hayvan sahibi olan girişimcilerimizin üretimlerinin her aşaması kontrol altında olacaktır.’’dedi.

genc_ciftci_keçi_dagıtımı_1
Ayrıca Tekin, Tarımsal İşletmeler Genel Müdürlüğü (TİGEM ) aracılığı ile çiftçilerimize hibe desteği kapsamında verilen bu keçilerin genç çiftçilerimize, ilimize ve ülkemiz tarımına hayırlı olmasını diledi.

Daha sonra Genç Çiftçi Projesi’nden hibe desteğine hak kazanan genç çiftçilerimizden Karaisalı’nın Çevlik Köyü’nden Ali Zopçuk’a, Aladağ’ın Gerdibi Köyünden Neslihan Doğan’a, Feke’nin Ormancık Köyü Seyhan Kartboğa olmak üzere toplam 3 genç çiftçiye kişi başına 38 adedi dişi 2 adedi de erkek keçi olmak üzere 40 adet kıl keçisi dağıtımı yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız