Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtılıyor - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtılıyor

Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtılıyor

Genç Çiftçi Projesinden hibe desteğine hak kazanan genç çiftçilere, Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hayvanları dağıtılmaya başlandı.
5 Nisan 2016 tarih ve 29675 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2016/16) çerçevesinde proje başvuruları alınmış olup, Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda küçükbaş kategorisinde 44 çiftçi proje hibe desteği almaya hak kazandıgenc-hibe
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün: “Proje kapsamında 44 küçükbaş projeden 22 tane küçükbaş Morkaraman Projesinden 40’ar taneden (38 dişi+2 erkek) 880 tane morkaraman dağıtıldı. Bu proje ile hayvan sahibi olan girişimcilerimizin üretimlerinin her aşaması kontrol altında olacaktır. Genç Çiftçi Hibe Sözleşmesi kapsamında gerçekleştirilen alımlar, amacı ve ödemenin yapılmasından sonra iki yıl süre ile hayvanlar satılmaz. Projenin Kars hayvancılığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız