Faruk Çelik, “TMO ürün alımlarına devam edecek” - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Faruk Çelik, “TMO ürün alımlarına devam edecek”

Faruk Çelik, “TMO ürün alımlarına devam edecek”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TOBB Yönetim Kuruluyla bir araya gelerek lisanslı depoculuk hakkında değerlendirmede bulunuldu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) ürün alımlarına devam edeceğini belirterek, Ofisin depoculuk faaliyetinden çıkması için çalışmalar yapıldığını bildirdi.

Bakan Çelik, lisanslı depoculuk ile ilgili konuları değerlendirmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.YLO_9972_

Toplantı öncesinde konuşan Çelik, lisanslı depoculuk sistemi ile ilgili atılması gereken adımlar üzerine çalışacaklarının altını çizerek, bu sistemin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda çaba içerisinde olduklarına dikkati çekti.

Çelik, TMO-TOBB Tarım Ürünleri̇ Li̇sanslı Depoculuk AŞ’nin (LİDAŞ) faaliyetlerini sürdürdüğüne işaret ederek, “Bu çalışmalarımızla ilgili rastgele bazı değerlendirmeler yapılıyor. TMO ürün alımlarına devam edecek, ürün alımlarından çıkmıyor, depoculuktan çıkması için bu çalışmalar yapılıyor. Kamu, günün şartlarında bulunmaması gereken bir alandan çıkıyor. Bu anlayış çerçevesinde sistemi nasıl oturtmamız gerektiğini, ne kadar depoya ihtiyaç duyulduğunu, ne kadar tonajlı bir depo gerçekleştirilmeli bunu teknik ayrıntılarıyla değerlendireceğiz.” diye konuştu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da çağdaş tarım piyasası konularını görüşmek için bir araya geldiklerini ifade ederek, bunlarla ilgili teknik detayları çalışacaklarını söyledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız