CHP Genel Baş. Kılıçdaroğlu "İthal Etler Besmelesiz Kesilecek"

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“İthal Etler Besmelesiz Kesilecek”

“İthal Etler Besmelesiz Kesilecek”

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP )Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Grup toplantısında yaptığı konuşmada Sirbistan’dan edilecek İthal etlerin besmelesiz kesileceğini belirterek, çiftçilerin yaşadıkları sorunlara da değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Sırbistan ziyareti sonrası ‘5 bin ton et ithal edileceği’ şeklinde ki açıklamasına da değinen Kılıçdaroğlu, çiftçilerin sorunlarını anlattı ve “Et ucuzlamadı. Kıymanın kilosu 40-45 lira. Kim kazanıyor? Et ithal ettiğimiz ülkenin besicisi kazanıyor” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. Kılıçdaroğlu, “Sırbistan’dan 5 bin ton et ithal edeceğiz. Kozaklı’dan dönerken Kırşehir’e uğradık. Bir vatandaşımızın taziyesine. Bana küçük bir not verildi. İthal etin girmesini istemiyorlar. Sırbistan’dan et alacağız. Bizim aklımıza Sırbistan kasabı geliyor. Katleden bir Sırp. Miloseviç hapiste. Onunla tokalaşıyorsun. Bu etin saraya gitmesi lazım. Bunlar besmelesiz kesildi. Adam kul hakkı yemeye alışmış zaten.”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız