Et ve Süt Kurumundan Uyarı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Et ve Süt Kurumundan Uyarı

Et ve Süt Kurumundan Uyarı

Kurumdan yapılan duyuruya göre, besilik hayvan ithal etme çalışmalarının halen devam etmekte iken bazı bölgelerde Et ve Süt Kurumunun adı kullanılarak besicilerden para toplandığına ilişkin duyumlar alındığını ve besicilerin mağdur olmaması için bu tür kişi, kurum veya kuruluşlara itibar edilmemesi gerektiği belirtti.
Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı. “Kurumumuz tarafından, besicilerin taleplerini karşılamak üzere Bakanlar Kurulu Kararı ile verilen yetki çerçevesinde yurt dışından besilik hayvan ithal edileceği hususu 12 Mayıs 2016 tarihinde web sitemizden ilan edilerek kamuoyuna duyurulmuştur. Bu konudaki çalışmalarımız devam etmekte olup, taleplerin karşılanması ile ilgili program besicilerimize ayrıca duyurulacaktır.
Besilik ithal etme çalışmalarımız halen devam etmekte iken bazı bölgelerde Et ve Süt Kurumunun adı kullanılarak besicilerden para toplandığına ilişkin duyumlar alınmıştır.
Et ve Süt Kurumu hiç kimseye, kurum ve kuruluşa, Kurum adına sözleşme yapma, taahhütte bulunma ve para toplama yetkisi vermemiştir.
Besicilerimizin mağdur olmaması için bu tür kişi, kurum veya kuruluşlara itibar edilmemesi hususu önemle duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız