Et Fiyatları Ne Zaman Ucuzlayacak? - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Et Fiyatları Ne Zaman Ucuzlayacak?

Et Fiyatları Ne Zaman Ucuzlayacak?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Pazartesinden itibaren et fiyatlarının düşmesi için Et ve Süt Kurumunun devreye girdiğini söyledi.

Kırmızı et piyasasında fiyatları tırmandırma gayreti içerisinde olanları görmezden gelemeyeceklerini ifade eden Bakan Faruk Çelik, Piyasaları speküle edici girişimlere kesinlikle izin vermeyeceklerini vurguladı.

Et fiyatlarını düşürmek için harekete geçen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik yazı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.”Ülkemizde yeterli miktarda kesim olgunluğuna gelmiş kasaplık sığır bulunmaktadır. Buna rağmen son günlerde spekülatörlerin boş durmadığını görüyoruz. Kırmızı et piyasasında fiyatları tırmandırma gayreti içerisinde olanları görmezden gelemeyiz. Piyasaları speküle edici girişimlere kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Et ve Süt Kurumumuz devreye girmiş bulunmaktadır. 27 Mart 2017 Pazartesi gününden itibaren; Kasaplarımıza 22,50 TL/KG fiyatla taze Karkas Sığır Eti, Yemek sanayicilerine ve et sanayicilerine 20,50 TL/KG fiyatla Dondurulmuş Karkas Sığır Eti satışı yapılacaktır. Satışa ilişkin daha detaylı bilgiye Et ve Süt Kurumunun resmi sitesi www.esk.gov.tr. adresinden ulaşılabilir. Kasaplarımız, yemek ve et sanayicilerimiz endişelenmesinler. ESK her türlü tedbiri almış durumdadır.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız