Elektrik kurumundan mahalleliye 'İnekleri sırayla sağın' önerisi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Elektrik kurumundan mahalleliye ‘İnekleri sırayla sağın’ önerisi

Elektrik kurumundan mahalleliye ‘İnekleri sırayla sağın’ önerisi

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen Kaynarca Kaymakamlığı Muhtarlar ve Halk Toplantısı’nda elektrik ile şikayetlerini belirten mahalleliye ‘İnekleri sırayla sağın’ şeklinde ilginç bir öneri geldi.

Kaynarca Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan halk toplantısında bazı mahalle muhtarları söz alarak köylerinde hatların ve trafoların yetersiz geldiğini ve vatandaşın ineklerini sağdığı anlarda bir takım sorunların yaşandığını belirttiler. Mahallelinin bu şikayeti üzerine toplantıda söz alan SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr. Ersan Şentürk ise, “Kaynarca’nın yaşadığı sorunları biliyoruz, bunla ilgili çalışma planımız var. Bugüne kadar ilçe için eski parayla 150-200 milyar gibi yatırım yapılmış yıllık. 2018 yılı için biz bunu 2 buçuk milyona çıkartmayı hedefliyoruz. Mahallelerde hayvan sağımı için özellikle elektrik kullanılıyor. Hayvanlar aynı anda sağılınca sistem yetersiz geliyor. Ara vererek sağmak imkan dahilinde mi, köydeki vatandaşlar herhalde kendi aralarında anlaşamıyorlar” diyerek ineklerin köylüler arasında sırayla sağılması önerisini getirdi.

Muhtarlar da öneri karşısında böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirterek, yaşanan sorunun bir an önce çözüme kavuşması için yetkililerden destek istediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız