Edirneli Genç Çiftçilere Damızlık Düveleri Dağıtıldı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Edirneli Genç Çiftçilere Damızlık Düveleri Dağıtıldı

Edirneli Genç Çiftçilere Damızlık Düveleri Dağıtıldı

Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, Bakanlığın Genç Çiftçi Projesi kapsamında Hayvancılık alanında hibe almaya hak kazanan Genç Çiftçilere hayvanların dağıtımına başlandı.

İl müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimizde kapsamlı olarak çalışmaların yapıldığını söyleyen İl Müdürümüz Orhan SARI” Genç Çifti projesi kapsamında İlimizde Toplamda onaylanan 151 projeden, 41 adet proje Bitkisel Üretimi, 89 adet proje büyükbaş hayvancılık, 21 adet proje ise küçükbaş hayvancılık projelerini kapsamaktadır. Bitkisel Üretim Projelerimizin 30 adedi tamamlandı.

Büyükbaş Hayvancılık projelerinden ise Keşan İlçesi haricinde bütün İlçelerimizde Büyükbaş Hayvanların dağıtımı yapıldı. Küçükbaş Hayvancılık projelerinden ise Havsa, Lalapaşa ve İpsala İlçelerimizde birer adet olmak üzere toplam 3 projenin dağıtımı yaptık” dedi.

Büyükbaş Hayvancılık projesinden Edirne Merkez İlçede toplam 16 adet Genç Çiftçiye hayvan dağıtımı yapıldığını dile getiren SARI” Bu proje kapsamında kişi başına 6 adet büyükbaş hayvan dağıtımını yaptık.” diye söyledi.2

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız