Dünya Simmental Federasyonu’nun 2017 Yılı Konferansı İzmir’de Gerçekleştirilecek - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dünya Simmental Federasyonu’nun 2017 Yılı Konferansı İzmir’de Gerçekleştirilecek

Dünya Simmental Federasyonu’nun 2017 Yılı Konferansı İzmir’de Gerçekleştirilecek

dünya-simental-fed.-logo1
ettavukpiyasasi.com

Dünya Simmental Federasyonu’nun 2017 Yılı Konferansı İzmir’de Gerçekleştirilecek

 

Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu (WSFF), Simmental sığır ırkının dünya çapında tanıtımını yapmak, soy kütüğünü oluşturmak, Damızlık Birlikleri arasında iş birliği sağlamak ve ortak ıslah kuruluşlarını oluşturmak maksadıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği simmental sığır ırkı yetiştiriciliği ile ilgili olarak uluslar arası alanda işbirliği olanaklarını geliştirmek amacıyla 22 Eylül 2012 tarihinde Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu’na üye olmuştur.

Uluslar arası üyeliğin ardından çok kısa bir süre geçmesine rağmen, Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu’nun 2017 yılında gerçekleştirilecek Konferansı’nın Türkiye’de yapılması için iki yıldır Merkez Birliği’nin yürütmüş olduğu adaylık çalışmaları neticesini vermiştir. Bu çerçevede söz konusu Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonunun Konferansının Eylül 2017 ayında İzmir ilinde gerçekleştirilmesi oy birliği ile kabul edilmiştir.

Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu’nun 2017 yılında gerçekleştirileceği Konferansa İzmir İlimizin ev sahipliği yapacak olması, ülkemizdeki simmental yetiştiriciliğinin yanı sıra Türkiye’nin turistik açıdan uluslar arası alanda tanıtımına önemli bir katkı sağlaması beklenmektedir.Simental

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız