Dil Balığı ve Pisi Balığı Avcılığı Yasaklandı/ 15 Aralık 31 Ocak

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dil Balığı ve Pisi Balığı Avcılığı Yasaklandı

Dil Balığı ve Pisi Balığı Avcılığı Yasaklandı

Dil Balığı ve Pisi Balığı avlanma yasağı süresince bu ürünlerin her ne olursa olsun satışı, nakli ve imalatta kullanılması yasaktır.

Mersin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konu hakkında yapılan duyuruda “4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen Tebliğ” kapsamında Dil ve Pisi balığına ilişkin düzenlemelerde; Bütün karasularımızda 15 Aralık-31 Ocak tarihleri arasında her türlü istihsal vasıtası ile dil ve pisi balığı avcılığı yasaktır. Avlanma yasağı süresince avcılığı yasaklanan su ürünlerinin her ne olursa olsun satışı, nakli ve imalatta kullanılması yasaktır.

Yasak başlamadan önce avlanan, satışa sunulacak ürünler ile işleme, değerlendirme ve muhafaza tesislerine konan ürünler için, yasağın başlamasından itibaren 24 saat içerisinde ürünün yada tesisin bulunduğu yerdeki İl/İlçe müdürlüklerimize Başvuru yapılarak stok tespiti yaptırmaları zorunludur. Stok tespiti yapılan su ürünleri, İl/İlçe Müdürlüğünden izin alınmadan kullanılamaz, satılamaz nakledilemez ve ihraç edilemez.” Şeklinde ifadeler yer aldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız