Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nda hazırlıklar sürüyor - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nda hazırlıklar sürüyor

Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nda hazırlıklar sürüyor

Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması hazırlıkları tasarlanan deri numunelerle Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen workshopta görücüye çıktı. Yarışmada yer alacak takımların numuneleri workshopta değerlendirildi

Türkiye’de deri endüstrisinin tasarım ve üretim kalitesini simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, üretilen derilerin kullanım olanaklarını arttırmak, deri sektöründe uygulanabilir özgün fikirler geliştirmek, genç yeteneklere destek vererek uzun vadede ülkemizdeki deri sektörüne katkıda bulunmalarını sağlamak, deri sektörüne eleman yetiştiren üniversitelerin birbirleriyle ve deri sektörüyle işbirliğini sağlamak amacıyla Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl Doğal İzler teması ile 6. kez düzenlenen Türkiye’nin tek deri tasarım ve üretim yarışması olan Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması finalistlerinin çalışmaları yoğun bir tempoda devam ediyor.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, “Ülkemizin ve bölgemizin en önemli firmalarında tasarladıkları derilere hayat veren yarışmacı takımların işlerini Ege İhracatçı Birlikleri’nde yaptığımız workshopta değerlendirdik. Ortaya çıkan numuneler ve final gecesi için hazırlanacak mamul ürün çizimleri incelenerek yarışmacıların ürünlerini geliştirmesi için uzmanlar tarafından, teknik ve tasarım yönünden geliştirici önerilerde bulunuldu” dedi.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tahiroğlu da, bu yıl Doğal İzler temasıyla 6.sı düzenlenen Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nın takımlarını oldukça başarılı bulduklarını, finale yaklaşırken hazırlıkların her aşamasının büyük önem taşıdığını belirtti.DERI_3

Hem para, hem yurtdışında eğitim ve staj kazanacaklar

Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nda birinci olacak takım 10 bin TL, ikinci takım 6 bin TL ve üçüncü takım 4 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Ege İhracatçı Birlikleri’nin “2008/2 Sayılı Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ ile Uygulama Usul ve Esasları” çerçevesinde yarışmada dereceye giren 1 tasarımcıya Ekonomi Bakanlığımızın destekleri kapsamında yurtdışındaki önemli tasarım okullarından birinde 2 (iki) yıl süre ile eğitim hakkı verilecektir.

Ayrıca deri kimyasalları sektörünün lider firmalarından , merkezi Hollanda’da bulunan Stahl firması bu seneki yarışmaya sponsor oldu. Maddi ödüllerin yanısıra ilk üç takımın deri mühendisine 3 ülkede 11 üretim tesisi 38 laboraturarı ve yaklaşık 1800 çalışanı ile 1930’dan beri deri kimyasalları sektöründe faaliyet gösteren Hollanda Stahl şirketine bağlı Stahl Campus’te staj imkanı verilecek.

Workshopa katılanlar: Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Süleyman Tahiroğlu, Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölüm Başkanı Elvan Özkavruk Adanır,9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim üyesi Canan Erdönmez, Moda Tasarımcısı Simay Bülbül, Ermenegildo Zegna firması deri uzmanı Ogün Saltık,Ege Üni. Deri Müh. Bölümü Araş. Görevlisi Nilay Örk .

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız