Denizde Uygunsuz Avlananlara Gözdağı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Denizde Uygunsuz Avlananlara Gözdağı

Denizde Uygunsuz Avlananlara Gözdağı

Rize Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü denizlerdeki uygunsuz avlanmanın önüne geçmek için denetimleri sıkılaştırdı.

İl Müdürlüğünden konu hakkında yapılan açıklamada, “Denizde Yaptığımız Denetimlerle Geleceğimize Sahip Çıkıldığı vurgulanırken, “2016-2020 yılları arasında yapılacak olan ticari su ürünleri avcılığını düzenleyen “4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında İl Müdürlüğümüz denetim ekiplerince yapılan kontrol ve denetim faaliyetleri devam etmektedir.

Denetim ekiplerimizin, İl Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan kontrol teknesi ile, denizde gerçekleştirdiği denetimlerde denizde avcılık faaliyetinde bulunan balıkçılarımızla ilgili gerekli kontroller yapılmıştır. Denetim esnasında balıkçıların ruhsat kontrolleri, deniz salyangozu avcılığı yapan teknelerin ve gırgır teknelerinin gerekli izin belgelerinin olup olmadığı, teknede bulunan av araçları ile avlanan su ürünlerinin 4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ’e uygunluğu ve yapılan deniz salyangozu avcılığının kıyıdan azami 500 m açıkta yapılıp yapılmadığı kontrol edilmiştir.

İl Müdürlüğümüz denetim ekiplerinin kontrolleri denizden ve karadan devam edecek olup tüm balıkçılarımızın kurallara riayet etmelerini rica ederiz.”şeklinde ifadeler yer aldı.img_5832

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız