DAP Kapsamında Damızlık Boğa Dağıtıldı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DAP Kapsamında Damızlık Boğa Dağıtıldı

DAP Kapsamında Damızlık Boğa Dağıtıldı

Elazığ’da Doğu Anadolu projesi ( DAP ) kapsamında üreticilere destek amacıyla 20 adet damızlık boğa dağıtımı yapıldı.

Elazığlı üreticilere için organize edilen Damızlık boğa dağıtımına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan,İl Müdür Yardımcısı İsmail Gürbüz ,Şube Müdürleri, Malatya Sultan Suyu Tigem İşletme temsilcisi Esat Etem, hayvan sahipleri katıldı.

Boğa Dağıtımında konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan” Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak, Elazığ ilimizde DAP kapsamında özellikle damızlık boğa ve damızlık koç destekleri sağlanmaktadır.

2015 yılında 20 adet damızlık boğa ve 258 adet damızlık koç desteği ile 429.600 TL hibe desteği üreticilerimize sağlamış bulunuyoruz. 2016 yılında ise 324 baş Damızlık Koç ve 170 baş damızlık boğa desteği yapılmış olup bu kapsamda 1.676.000 TL bir destek sağladık.boga-2

Özellikle Malatya Sultan Suyu TİGEM işletmesinden tedarik ettiğimiz 17 adet damızlık boğanın hak sahiplerine dağıtımı için bir aradayız. Dap kapsamında 2016 yılı içerisinde, 467 adet ahır ve ağıl tadilat ve yeni yapımlar için almış olduğumuz projelerin 100 tanesi bakanlığımız tarafından onaylandı ve ilgili teknik personelimiz tarafından yer tespiti yapıldı.Bu hak sahiplerinin çoğu inşaatlarına başlamış, geri kalanları da en kısa sürede başlayacaklardır.

Sultan suyu tarım işletmesine kaliteli hayvanlar yetiştirdiği için, ilimiz üreticileri adına kendilerine teşekkür ediyoruz, aynı şekilde üreticilerimizde bu aldıkları hayvanların bakımlarını en üst düzeyde sağlayarak, bu hayvanların ilimizdeki ırklarının çoğalmasına vesile olacaklardır, hayırlı olsun.”dedi.

Program hak sahiplerine damızlık boğa dağıtımı ile son buldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız